LACI NUK NUK SHKON ME SHUME SE 0-0 ME ADEN

Admin

Numri i postimeve : 12
Join date : 02/09/2008

LACI NUK  NUK SHKON ME SHUME SE 0-0 ME ADEN Empty
MesazhTitulli: LACI NUK NUK SHKON ME SHUME SE 0-0 ME ADEN   LACI NUK  NUK SHKON ME SHUME SE 0-0 ME ADEN Icon_minitimeMon Sep 15, 2008 11:05 pm

Laēi - Ada 0-0

Laēi: Bakaj, Kastrati (Koliqi 80′), Balla, Sekseri, Sefgjini, Mustafaraj (Hima 70′), Lini, Nimani, Tanushi, Ivanaj, Kola.
Trajner: I.Gjyla.
Ada: Dervishaj, Nika, Tafaj, Kraja, Ferlushkaj (Gjini 70′), Verri, Smakaj, Beqiri, A.Nika, Lleshi, Ndoja. Trajner: K.Krepi.
Gjyqtarė: E.Jorgji, A.Mahmuti, E.Ganxhi (Elbasan)
Karton i verdhė: Kraja

Laēianėt, pėr shkak tė disa punimeve nė stadiumin e qytetit tė tyre, ndeshjen e javės sė dytė e kanė luajtur nė stadiumin “Tofik Jashari”. Kjo ndeshje, ku Laēi ishte pritės, ėshtė mbyllur nė barazim, 0-0. Nė fakt, pas fitores sė ekipit tė Gjylės nė Librazhd, nė javėn e parė tė kampionatit, pritej njė tjetėr 3-pikėsh pėr kurbinasit, tė konsideruar pretendentė pėr superligėn, por vetėm 1 pikė. Nė praninė e njė numri tė pakėt sportdashėsish nė “Tofik Jashari”, ėshtė zhvilluar kjo ndeshje. Loja nis shumė e shpejtė nga tė dyja palėt, por mė tepėr iniciativė kanė laēianėt, tė cilėt hidhen nė sulm. Kastrati rrezikon i pari nė kėtė ndeshje, kur godet brenda zonės, por topi, pasi prek shtyllėn, pėrfundon jashtė. Mė pas ėshtė Balla, i cili gjuan bukur me kokė, por portieri Dervishaj pret nė pozicion. Nė minutėn e 20 tė, miqtė e Adės kanė njė mundėsi tė mirė shėnimi, por Ndoja, nė afėrsi tė portės laēiane, nuk tregohet i saktė nė gjuajtje. Pas 4 minutash laēianėt godasin pėr herė tė dytė shtyllėn, kėtė radhė me anė tė Sekserit, i cili, 3 4 metra larg vijės fatale, gjuan me kokė dhe nuk shėnon, duke i habitur tė gjithė. Pavarėsisht epėrsisė sė laēianėve, pjesa e parė mbyllet nė barazim, 0 0. Edhe nė pjesėn e dytė janė kurbinasit mė tė rrezikshėm. Nė minutėn e 50 tė, Tanushi kalon mbrojtjen e Adės dhe del para portės, por Dervishi ėshtė mė i shpejtė dhe ia rrėmben topin nga kėmbėt nė momentin e goditjes. Laēianėt sulmojnė me tė gjitha forcat, por nuk arrijnė ta gjejnė golin, kurse Ada mbrohet me shumė forca, pasi duket se ėshtė e kėnaqur me barazimin. Nė minutėn e 70 tė, Laēi ka rastin mė tė pastėr. Nė njė lėmsh tė vėrtetė para portės sė Adės, godet Tanushi dhe topi prek shtyllėn e mė pas kthehet nė lojė, por edhe Ivanaj, pak metra larg, e dėrgon nė duart e portierit mik. Shpėton pėr mrekulli porta e Adės, qė nė minutėn e 75 tė shėnon njė gol, por qė vlerėsohet i parregullt, pėr shkak tė njė pozicioni jashtė loje. Nė minutėn e 82-tė, Nimani, nė afėrsi tė portės, godet bukur me kokė, por pėrsėri shkėlqen Dervishaj. Minutat e fundit tė ndeshjes kalojnė me laēanėt tė hedhur tė gjithė nė sulm, por pa rezultat. Portieri Dervishaj duhet veēuar nė kėtė ndeshje tė mbyllur me rrjeta tė paprekura, pasi nė disa raste u bė shpėtimtari i portės. Tė dyja skuadrat ndajnė nga njė pikė nė kėtė 90-minutėsh korrekt.

Thanė pas ndeshjes

Ilir Gjyla, trajner i Laēit: “Kishim ardhur pėr fitore kėtu nė fushėn e Shijakut, por nuk e arritėm atė pėr disa gabime dhe paqartėsi para portės. Kjo na kushtoi humbjen e dy pikėve. Nuk jam i kėnaqur me lojėn e djemve tė mi.”

Kreshnik Krepi, trajner i Adės: “Barazimi na kėnaqi. E kishim vlerėsuar ndeshjen dhe ishim pėrgatitur pėr barazim, gjė qė e arritėm.”