Shko poshtė

Numri i postimeve : 12
Join date : 02/09/2008

SHQIPERI 0-0 SUEDI Empty
MesazhTitulli: SHQIPERI 0-0 SUEDI   SHQIPERI 0-0 SUEDI Icon_minitimeSun Sep 07, 2008 12:01 am

SHQIPERI 0-0 SUEDI Ekipi_10TIRANE - Kombėtarja shqiptare e ka nisur me njė barazim 0-0 kundėr Suedisė fushatėn eleminatore nė Botėrorin 2010. Pas 90 minutash tė mbushura me emocione, kuqezinjtė nuk e kanė prishur traditėn e trajnerėve tė huaj, duke shėnuar njė debutim tė suksesshėm edhe tė Ari Han. Pėrballė njė skuadre tė mbushur me yje dhe shtatlartė, trajneri kuqezi pati vendosur njė formacion me 5 mesfushorė dhe me sulmues tė vetėm Salihin. Rasti i parė do tė vinte pas 16 minutash, kur Ibrahimoviē do tė befasonte Beqajn me njė goditje tė bukur nga kufijtė e zonės, por qė ndalet nga shtylla. Mė pas ėshtė Majstoroviē ai qė rrezikon me kokė, por kėtė herė Beqaj ėshtė i vėmendshėm. Pas gjysmė ore lojė, ėshtė Hamdi Salihi ai qė tenton tė tregohet i rrezikshėm nė zonė, pas njė gjuajtje tė Skelės. Pjesa e parė do tė mbyllet kėshtu.E dyta nis me njė rast tė mirė pėr Shqipėrinė, por Cana nuk arrin me kokė. Nė tė 53-tėn ėshtė Jahmir Hyka, ai qė ēmend mbrojtėsit suedezė nga e majta dhe kuqezinjtė janė sėrish pranė golit. Talenti kuqezi mė pas do tė tentojė vetė nga kufijtė e zonės, por portieri suedez Isakson do tė tregohet i saktė. Nė tė 75-tėn ka provuar edhe Skela brenda zonės, por gardiani i Suedisė tregohet pozicional. Han mė pas fut Berishėn nė vend tė Salihit si edhe Telin nė vend tė Skelės, duke e kthyer skuadrėn vetėm nė mbrojtje. Deri nė fund suedezėt tentojnė me shumė topa nė adresė tė Ibrahimoviē, por pa arritur tė vėnė asnjėherė nė provė Beqajn. Barazimi do tė thotė njė pikė pėr Shqipėrinė nė grupin 1 tė Botėrorit 2010. Tė mėrkurėn, pėrfaqėsuesja kuqezi do tė presė Maltėn, njė ndeshje ku kėrkohen patjetėr tre pikėt.

SHQIPERI 0-0 SUEDI Ekipi_10