INFORMACIONE MBI EKIPIN LACIAN FUTBOLLIN SHQIPTAR E ATE TE HUAJ
 
PortaliForumGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 LAC MUNGESA E VETME ESHTE VETEM TRANJERI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 12
Join date : 02/09/2008

MesazhTitulli: LAC MUNGESA E VETME ESHTE VETEM TRANJERI   Thu Sep 18, 2008 5:49 pm

Vijon tė qėndrojė zbuluar pankina laēiane. Edhe dje skuadra u stėrvit nga Ardian Laska, duke konfirmuar pėrfundimisht largimin e Ilir Gjylės. Nė fakt lushnjari bėri me dije qė tė hėnėn se marrėdhėnia e tij me klubin bardhezi kishte marr fund. Sekretari Pashk Laska mėsohet se ka zyrtarizuar pranimin e kėrkesės sė Gjylės dhe menjėherė ėshtė vėnė nė kėrkim tė teknikut tė ri. Sipas informacionit qė vjen nga laēianėt, Pashk Laska dje ėshtė takuar me deputetin e zonės, Pal Dajēi dhe arsyeja ka qenė e thjeshtė, konsultė paraprake para se tė merret njė vendim i prerė. Burimet tė brendshme thonė se drejtuesit mė tė lartė tė futbollit nė Laē kanė diskutuar mes tyre, jo vetėm pėr gjendjen kaotike, e cila u krijua pas barazimit me Adėn nė Shijak, por edhe pėr disa emra konkretė trajnerėsh. Ylber Zani ėshtė shprehur se ndihet mjaft komod te Tėrbuni, ndėrsa lezhjani Vasil Bici ka bėrė tė ditur se ėshtė nė tratativa me ekipe tė tjera. Kandidatura tė tjera qė u hodhėn nė tavolinė ishin edhe ato tė Pėrparim Daiut dhe Petrit Haxhisė. Megjithatė, s’ka asgjė tė konkretizuar, ēka do tė thotė se krerėt laēianė janė ende larg emėrimit tė kreut tė stolit. Ndėrkohė, skuadra dje kreu provėn “gjenerale” nė Shėnkoll. Ardian Laska, pas disa minutash nxemje i ndau futbollistėt nė dy grupe nė njė lojė qė zgjati rreth 60 minuta. Braziliani Lima, veterani Xhetani dhe Aaimir Zharkalliu,pritet tė luajnė qė nga minuta e parė. Tė shtunėn Laēi do tė jetė nė Ersekė pėr t’u ndeshur me Gramozin.


Ardi Hasani marre nga gazeta panorama sport
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kflaci.albanianforum.net
 
LAC MUNGESA E VETME ESHTE VETEM TRANJERI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KF LACI KURBINI :: SKUADRA E LACIT :: INFORMACIONET E SKUADRES-
Kėrce tek: