INFORMACIONE MBI EKIPIN LACIAN FUTBOLLIN SHQIPTAR E ATE TE HUAJ
 
PortaliForumGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 LACI FITON ME TERBUNIN

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 12
Join date : 02/09/2008

MesazhTitulli: LACI FITON ME TERBUNIN   Sun Sep 28, 2008 8:22 pm

Fitore tė ngushtė arriti Laēi me Turbinėn. Nė fillim miqtė kanė kaluar pėrpara,duke shėnuar pas njė kundėrsulmi me Sadikun.Mė pas reagimi i vendėsve ka qenė i shpejtė dhe nė tė 37-ėn minutė Ivanaj ka barazuar pas njė topi tė artė nga Lini. Nė fund tė pjesės sė parė kurbinasit gjejnė avantazhin me Tanushin.Nga pika e bardhė,kapiteni ka shėnjestruar saktė pėr njė 2-1 tė pjesės sė parė.Pjesa e dytė nis me sulme tė shpejta nga tė dy krahėt. Nė tė 67’Akamba ka pėrfituar nga njė gabim trashanik i Doēit dhe ka barazuar. Nuk pajtohen vendėsit, qė ushtrojnė presion nė tė gjitha drejtimet. Lima, Nimani,Ivanaj shihen disa herė para portierit Miraka, por goli i fitores do tė mbėrrinte sėrish nga pika e bardhė me tė zakonshmin Tanushi. Goditja e kapitenit ka qenė perfekte, duke bėrė qė entuziazmi nė shkallėt e stadiumit “Laēi” tė ishte i lartė. Trajneri Martini, qė e kishte ndeshjen e parė nė krye tė bardhezinjve u shpreh pas takimit se, ndeshja ishte e mirė,por shkodrani shfaqi rezerva pėr repartin e mbrojtjes. Homologu Sejdini pėrgėzoi pėr atmosferėn dhe shpjegoi se Turbina do tė jetė e fortė nė kėtė kampionat.Gjithashtu, tekniku mik u shpreh se nė aksionin e golit tė tretė, qė prodhoi dhe penalltinė,vijėrojtėsi duhej tė sinjalizonte pėr jashtė loje. Njė fitore pa shumė shkėlqim e Laēit, kur e konsideron veten njė nga pretendentet e garės sė sivjetshme.
LAĒI-TURBINA 3-2
LAĒI: Bakaj, E.Balla, Doēi,
Sefgjini, Xhetani (Vora 89’),
Mustafaraj, Lima, Tanushi,
Lini, Nimani (Kola 53’),
Ivanaj (Rrjolli 90).
Trajner: E.Martini
TURBINA: Miraka, Rada, Baēi,
Bodurri, Suta (Lidsaniku 86’),
Balla, Begolli (Kaptelli 79),
Bejleri, E.Curri, D.Curri (Akamba
65’), Sadiku.
Trajner: A.Sejdini
GOLAT: Ivanaj 37’, Tanushi
44’(11-m), 72’(11-m)/ Sadiku
22’, Akamba 67’
GJYQTARĖ: A.Beqiri
(Tiranė), S.Zeka, D.Jubnica
(Shkodėr)
KARTONĖ TĖ VERDHĖ:
Suta, Rada, D. Curri.
KARTONĖ TĖ KUQ: Rada
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kflaci.albanianforum.net
 
LACI FITON ME TERBUNIN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KF LACI KURBINI :: SKUADRA E LACIT :: INFORMACIONET E SKUADRES-
Kėrce tek: