Admin

Numri i postimeve : 12
Join date : 02/09/2008

LACI FITON ME TERBUNIN Empty
MesazhTitulli: LACI FITON ME TERBUNIN   LACI FITON ME TERBUNIN Icon_minitimeSun Sep 28, 2008 8:22 pm

Fitore tė ngushtė arriti Laēi me Turbinėn. Nė fillim miqtė kanė kaluar pėrpara,duke shėnuar pas njė kundėrsulmi me Sadikun.Mė pas reagimi i vendėsve ka qenė i shpejtė dhe nė tė 37-ėn minutė Ivanaj ka barazuar pas njė topi tė artė nga Lini. Nė fund tė pjesės sė parė kurbinasit gjejnė avantazhin me Tanushin.Nga pika e bardhė,kapiteni ka shėnjestruar saktė pėr njė 2-1 tė pjesės sė parė.Pjesa e dytė nis me sulme tė shpejta nga tė dy krahėt. Nė tė 67’Akamba ka pėrfituar nga njė gabim trashanik i Doēit dhe ka barazuar. Nuk pajtohen vendėsit, qė ushtrojnė presion nė tė gjitha drejtimet. Lima, Nimani,Ivanaj shihen disa herė para portierit Miraka, por goli i fitores do tė mbėrrinte sėrish nga pika e bardhė me tė zakonshmin Tanushi. Goditja e kapitenit ka qenė perfekte, duke bėrė qė entuziazmi nė shkallėt e stadiumit “Laēi” tė ishte i lartė. Trajneri Martini, qė e kishte ndeshjen e parė nė krye tė bardhezinjve u shpreh pas takimit se, ndeshja ishte e mirė,por shkodrani shfaqi rezerva pėr repartin e mbrojtjes. Homologu Sejdini pėrgėzoi pėr atmosferėn dhe shpjegoi se Turbina do tė jetė e fortė nė kėtė kampionat.Gjithashtu, tekniku mik u shpreh se nė aksionin e golit tė tretė, qė prodhoi dhe penalltinė,vijėrojtėsi duhej tė sinjalizonte pėr jashtė loje. Njė fitore pa shumė shkėlqim e Laēit, kur e konsideron veten njė nga pretendentet e garės sė sivjetshme.
Bejleri, E.Curri, D.Curri (Akamba
65’), Sadiku.
Trajner: A.Sejdini
GOLAT: Ivanaj 37’, Tanushi
44’(11-m), 72’(11-m)/ Sadiku