INFORMACIONE MBI EKIPIN LACIAN FUTBOLLIN SHQIPTAR E ATE TE HUAJ
 
PortaliForumGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 SOPOTI 0-1 LAĒI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 12
Join date : 02/09/2008

MesazhTitulli: SOPOTI 0-1 LAĒI   Tue Sep 02, 2008 8:51 pm

SOPOTI: Guma, Aghma(Lezi
63’), Ahmetaj, Bahiti,A.
Hoxha, D.Hoxha(K.Karaj
73’), Malluta(Shkupi 71’),
Hajdari, Plepi, Moqi, Beqiri.
Trajner: Besnik Kola
LAĒI: Nasufi, Sekseri,
Sefgjini, Kastrati, Lini,
Mustafaraj(Kola 72’),
Nimani(Xhetani 58’), Tanushi,
Ivanaj, Balla,Xhagalliu.
Trajner: Ilir Gjyla
GOLAT: Ivanaj 7’
GJYQTARĖ:T.Latifi, R.Zhuli,
I.Tartari(Gjirokastėr)
KARTONĖ TĖ VERDHĖ:
Bahiti, Hoxha/ Sekseri,
Xhetani, Lini
KARTONĖ TĖ KUQ: Xhetani


Sopoti e nisi me humbje kampionatin dhe kjo ėshtė mė e rėndė, pasi librazhdasit lanė tri pikė shumė tė vlefshme para sportdashėsve tė tyre. Gjithsesi, drejtuesit e ekipit vendės dolėn tė pakėnaqur jo vetėm nga rezultati i takimit, por mbi tė gjitha nga niveli i gjykimit pėr tė cilėn ata pretendojnė se, nuk u ngjit nė nivelin e duhur. Po kėta drejtues e kishin vlerėsuar si duhet kampionatin dhe kishin marrė masa pėr njė fillim sa mė tė mirė tė tij. Futbollistėt vendės e filluan mirė lojėn dhe nėpėrmjet veprimeve sulmuese kėrkonin tė shėnonin.Qė nė minutėn e 3-tė ka qenė futbollisti i mirėnjohur vendės, Hajdari, i cili me njė goditje nga larg kėrkoi tė befasonte portierin mik. Ky rast u ka diktuar miqve nga Laēi tė jenė mė vigjilentė dhe menjėherė tė kundėrpėrgjigjen me anėn tė Linit. Do tė vinte minuta e 7-tė, kur pas njė krosi tė miqve, portieri Guma nuk e zotėron topin dhe Ivanaj i vėmendshėm,nga fare pranė e pėrcjell atė nė rrjetė. Goli i shpejtė u ka shėrbyer miqve pėr tė zotėruar situatėn, madje dhe nė raste tė veēanta pėrpiqeshin me forma tė ndryshme pėr ta vonuar lojėn. Ky fakt nuk u pėrcoll mirė nga futbollistėt dhe tifozėt vendės. Nė minutėn e 30-tė, Hajdari pati rastin mė tė pastėr pėr ta barazuar rezultatin, por pa ia arritur qėllimit.Nė 45 minutat e dyta, loja u kontrollua mė mirė nga Sopoti, por kurbinasit e kujdesshėm arritėn qė t’i bėnin tė pavlefshme tė gjitha sulmet. Librazhdasit nuk mundėn tė pėrfitonin, edhe kur ekipi mik mbeti me 10 lojtarė, pasi Xhetani u ndėshkua edhe me kartonin e dytė tė verdhė. Nė fund tė takimit pėrsėri Hajdari pati rastin mė tė mirė pėr tė barazuar, por portieri kurbinas nuk e lejoi.
A.Stefani
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://kflaci.albanianforum.net
 
SOPOTI 0-1 LAĒI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
KF LACI KURBINI :: SKUADRA E LACIT :: INFORMACIONET E SKUADRES-
Kėrce tek: